A | A | A
Foto: © ANP Photo / Heiko Junge.Foto: © ANP Photo / Heiko Junge

Muleum van de Noorse auteur Erlend Loe is een van de winnaars van de eerste Grote Jongerenliteratuur Prijs

Laatst bijgewerkt: 30-11-2010 // Jongerenliteratuur Prijs in de categorie vertaalde literatuur. Dat werd op vrijdag 19 november bekendgemaakt tijdens het Crossing Border festival te Den Haag. Erlend Loe deelt zijn prijs, € 5.000, met zijn vertaler Femmigje Andersen Sijtsma.

Uit het juryrapport:

‘Dit dagboek is een onverwachte ode aan het leven terwijl het bij de dood begint: tijdens een vliegtuigcrash in Afrika verongelukken de ouders en broer van de achttienjarige Julie. ‘Doe wat je wilt', luidt het laatste sms-bericht van Julies vader, waarna een absurde, ontroerende en humorvolle zoektocht naar de zin van het leven begint. Loe's stijl past perfect bij de afwisselend bittere, laconieke en vertwijfelde toon van Julie. Meesterlijk en met veel humor toont Loe hoe willekeur en toeval je levenspad bepalen.'

De prijs is een initiatief van Stichting Lezen en het Nederlands Letterenfonds. Doel van de prijs is een gezicht te geven aan boeken voor jongeren binnen het boekenvak, de bibliotheek en het literatuuronderwijs.

De prijs bestaat uit twee categorieën: een voor het beste oorspronkelijk Nederlandstalige boek en een voor het beste vertaalde boek. In elke categorie had de jury drie titels genomineerd.


Delen op netwerk   |   print